Domov arrow Aktualno arrow BREZPLAČEN MATERIAL ZA LJUDI, KI INTRAVENOZNO UŽIVAJO DROGE
BREZPLAČEN MATERIAL ZA LJUDI, KI INTRAVENOZNO UŽIVAJO DROGE Natisni E-pošta

Z namenom zmanjševanja zdravstvene in socialne škode in s tem

preprečevanja širjenja okužb, zaščite zdravja ljudi, ki intravenozno uživajo droge ter javnega zdravja,

je uporabnikom, ki injicirate droge, že dalj časa dostopen brezplačen material (sterilne igle, alkoholni robčki, sterilne žličke s filtrom- za enkratno uporabo, mini zaščitni zabojniki za infektivni material...) v dnevnem centru Društvo PO MOČ Sežana in v preddverju Lekarne Sežana.

S 17.4.2009 je brezplačen material (sterilne igle, alkoholni robčki) prosto dostopen tudi v preddverju Lekarne Divača in Lekarne Komen in sicer v času obratovanja lekarn.

Potencialno infektivni material zbiramo v dnevnem centru- Društvu PO MOČ Sežana, v namenskih zabojnikih in ga nato damo na predpisano uničenje. Storitev nam v celoti financira Nacionalni inštitut za javno zdravje- NIJZ OE Koper.

Prosimo, da mini zabojnike, ki jih dobite za domov- vračate v zbirni zabojnik v prostorih dnevnega centra. Hvala.